Misją naszego żłobka jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla dzieci, które Państwo oddają pod naszą opiekę.

W każdej grupie wiekowej organizowane są zajęcia według rocznego i miesięcznego planu zajęć. Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszenie mu oraz wspieranie w zdobywaniu samodzielności, niezależności, kreatywności a wszystko to w atmosferze tolerancji, akceptacji oraz szacunku.

Zajęcia odbywające się w żłobku, jak również zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane są do wieku i umiejętności oraz poziomu rozwoju dzieci.
Maluchy uczestniczą w zajęciach ruchowych, dydaktycznych, umuzykalniających, manipulacyjno-konstrukcyjnych, tematycznych oraz dowolnych. Podczas zabaw, maluszki ćwiczą wszystkie zmysły, umiejętności językowe, koordynację wzrokowo- słuchową, jak również uczą się przebywać i współdziałać w grupie rówieśników.

W prowadzeniu zajęć korzystamy z elementów metod:

  • ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne,
  • Froebla,
  • czytania globalnego,
  • zabaw z chustą klanza.

Muzyczne talenty odkrywamy i pielęgnujemy podczas cotygodniowych zajęć rytmicznych.
Raz w miesiącu do naszego żłobeczka w ramach dogoterapii przychodzi specjalnie wyszkolony i przygotowany do pracy z dziećmi pies. Takie zajęcia wyzwalają w dzieciach pozytywne emocje oraz wrażliwość a nierzadko podczas takich zajęć maluchy przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, ucząc się jak obcować z pieskiem.

Dodatkowo organizujemy różnego rodzaju tematyczne wydarzenia, cyklicznie odwiedza nas zaprzyjaźniony teatr dla dzieci.
Maluchy uczestniczą również w mini koncertach organizowanych przez dzieci ze szkoły muzycznej. Zimą odwiedza nas Św. Mikołaj, przynosząc dzieciom prezenty. Podczas karnawału, nasi żłobkowicze biorą udział w balu przebierańców, a na dzień mamy i taty starszaki zamieniają się w małych aktorów i razem ze swoimi ciociami przygotowują przedstawienie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców, w żłobku organizowane są konsultacje logopedyczne, oraz psychologiczne.

Nasze dzieciaczki dzięki zdobytym w żłobku umiejętnością opuszczają nasza placówkę jako samodzielne, odważne i twórcze maluchy, rozpoczynając dalszą przedszkolną przygodę.